Начало на сезон 2020
Няма данни
Няма данни

Силният дъжд не попречи на Мирослав Ангелов да вземе победата в Бургас

Бургас 25 Ноември 2019 / Първото издание на Рали спринт Бургас беше едно от най-късите рали спринтове. От общо 5 етапа само 3 бяха преминати в състезателно темпо. Очаквано Мирослав Ангелов / Георги Гаджев (Шкода Фабия R5) вземаха победата. Второто място е за Кирил Тодоров / Георги Аврамов с Пежо 208 R2 на 43.2 секунди след победителите. Третото място е за старозагорците Динко Иванов / Живко Желев (Ситроен С2 R2) на 1.05.4 след Ангелов.
Общо 32 екипажа записват времена след СС3, където реално е края на рали спринта.
Фантастично пилотиране и още по фантастичен резултат постигна екипажа с Лада 2107 Слави Рупчев / Гинчо Пачев (група НС4) завършвайки на 5-то място в генералното класиране.
Голям напредък в пилотирането в трудните условия край Бургас постигна Никола Мишев с новия за него навигатор Янаки Янакиев. Тяхното класиране е 7-мо място в генералното.
Също впечатляващ резултат и амбициозно пилотиране на доста по-слабата Форд Пума на Красимир Каменов / Виктор Туджаров завършвайки на 9-то място в генералното при това с автомобил от група НС5.
Трасетата край Черно море и подножието на Странджа предлагат много разнообразие и сравнително различни условия спрямо други трасета от рали шампионатите на България.

Бургас
Дъжд "като по-поръчка" точно за рали спринта.
Като цяло асфалта на СЕ Равадиново е много добър не е хлъзгав, няма неравности, няма и дупки. Но проливният дъжд изкара много поточета, които заляха трасето на десетки места, което създаде опасни условия и организаторите вземаха решение да отменят Равадиново 2, както и предходния Росенец 3. За лош късмет дъжда валеше единствено на юг от Бургас в ивица точно където се провеждаше ралито. Остава спорно решението с отмяна на етапите, като се помнят други състезания с подобни валежи, но като цяло безопасността беше на първо място.

Бургас
СЕ Равадиново - Едно от опасните места наложили отмяна на етапи.
Етап Росенец предложи асфалт с добър грип, но изключително много неравности и изнесената кал на трасето го превърнаха в доста хлъзгава пързалка.
При първи скоростен етап Росенец 1 бяха допуснати сериозни грешки с преминаванията на автомобилите за сигурност. Само 6 минути преди старта на Мирослав Ангелов по трасето в пакет преминават 6 автомобила, първо частен автомобил, 30 секунди след това кола за сигурност S1, друг частен автомобил, кола за сигурност S2, като зад тях с намалено темпо автомобил 3-нули последван от 2-те нули. Много от страничните пътища в гората останаха не покрити, нито от маршали нито дори от ленти, което можеше да създаде опасни моменти за участниците в рали спринта.
Видео от Рали спринт Бургас 2019:

Още новини ...

Последно Видео Видео акцент

Тодор Славов Три години от трагичната гибел на Тодор Славов Дрифт BMW - На Планинско Раховец 2018

25

Рали Сливен 2018 - Григор Григоров за контестацията срещу тях Общо Класиране: Планински Шампионат 2019
Рали Сливен 2018 - Ден 2 Общо Класиране: Рали Шампионат 2018
Рали Сливен 2018 - Финална пресконференция Общо Класиране: Планински Шампионат 2018
Рали Твърдица 2018 - Ден 1 Общо Класиране: Рали Шампионат 2017